HÖRNHÄNGSKÅP, allmoge, 1700-/1800-tal.

Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål?

Bilder

703918. HÖRNHÄNGSKÅP, allmoge, 1700-/1800-tal.

Beskrivning

Målad. En dörr med bakomliggande hyllplan. Daterad 1753 i måleriet. Längd 72. Bredd 52. Höjd 93 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Avslag. Senare målning. Lås saknas. Färgbortfall.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Budgivning

Har du något liknande att sälja?
Gör en kostnadsfri värdering!

Beskrivning

Konditionsrapport

Detaljer

Antal besök: 334